Biuro:
15-249 Białystok
ul. Gdańska 10/9
tel. (085) 740 33 15
fax (085) 740 33 16
email:biuro@elam.pl

Produkcja rozdzielnic
15-535 Biayłstok
ul. Żurawia 59
tel./fax (085) 743 42 00


DLA PARTNERÓWSystem domofonowy składa się z następujących elementów: zasilacza, panelu rozmównego, elektrozaczepu, unifonu (słuchawki) i elementów dodatkowych.

Panel rozmówny montujemy zazwyczaj przy wjeździe do posesji, (ewentualnie w przypadku domu wielorodzinnego montujemy go tuż przy drzwiach wejściowych do budynku. Panel posiada przyciski do wywoływania abonentów, może również posiadać klawiaturę służącą do otwarcia drzwi. Posiada również pola opisowe z podświetleniem umożliwiające odczytanie nazwisk w nocy.

Wiele jest rodzajów paneli zewnętrznych, jednakże warto przewidzieć panel troszkę większy (koniecznie w systemie modułowym) aby w przyszłości mieć możliwość zainstalowania videodomofonu bez naruszania tynków zewnętrznych wymienia się tylko jeden z modułów w panelu. Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania panel, ponieważ często zdarza się, że młodzi ludzie starają się wyładować swoją energię niszcząc np. panele domofonów lub videodomofonów.

Unifony (słuchawki) to mało skomplikowane urządzenia i przy ich wyborze powinniśmy się sugerować jedynie linią stylistyczną. Przydatne może być zastosowanie unifonów posiadających funkcję interkomową pozwalającą nam na rozmowę pomiędzy unifonami bez udziału panelu zewnętrznego. Unifony posiadają przycisk do otwierania bramy, drzwi lub do sterowania dodatkowym urządzeniem, ponadto do łączności pomiędzy unifonami potrzebujemy dodatkowych przycisków w zależności od ilości unifonów pomiędzy którymi ma być prowadzona rozmowa.

Zasilacz montowany jest zazwyczaj w rozdzielni w budynku i zasilany jest napięciem 230 V i dostarcza obniżone napięcia do wszystkich elementów systemu.
Elektrozaczep
pozwala nam np. na otwarcie drzwi wejściowych, furtki przy wejściu na posesję itp. przy pomocy przycisku w unifonie (słuchawce). W zależności od zastosowania mamy do wyboru kilka typów elektrozaczepów; najczęściej stosowane są:
a) zwykłe, które zwalniają zaczep po podaniu napięcia np. przyciskiem w słuchawce
b) zaczep z pamięcią,
c) wyłącznikiem,
d) rewersyjny działa odwrotnie niż zwykły jest zamknięty, gdy jest podane napięcie, a przy jego braku zaczep zwalnia się i drzwi są otwarte.

Producenci zestawów domofonowych/videodomofonowych:

 
Kontakt Strona główna Wstecz