Biuro:
15-249 Białystok
ul. Gdańska 10/9
tel. (085) 740 33 15
fax (085) 740 33 16
email:biuro@elam.pl

Produkcja rozdzielnic
15-535 Biayłstok
ul. Żurawia 59
tel./fax (085) 743 42 00


DLA PARTNERÓWInstalacja telefoniczna jest bardzo ważnym elementem w naszym domu, ponieważ w dobie powszechnej globalizacji telefon staje się podstawowym i nieodzownym elementem wyposażenia.

Okablowanie instalacji telefonicznej powinno przewidzieć możliwą rozbudowę i na pewno powinno być przystosowane do przesyłu sygnałów cyfrowych (np. ISDN), które nie są jeszcze tak powszechne ale zdobywają coraz więcej zwolenników i stają się coraz bardziej popularne.

Sprawdzone sposoby realizacji w przypadku dużych obiektów równie dobrze sprawdzają się w domach jednorodzinnych lub wielorodzinnych, stąd tendencja aby przewody sprowadzić w jedno miejsce. Istnieje wtedy możliwość dowolnego połączenia i rozprowadzenia sygnału do każdego gniazda końcowego w dowolny sposób.

Instalacja telefoniczna i komputerowa jest wykonywana tym samym przewodem w ten sam sposób, (co nazywamy okablowaniem strukturalnym). Można to z powodzeniem wykorzystywać w małych budynkach, jak i w domach.

Przewody z instalacji domofonowej czy videodomofonowej również można sprowadzić w to samo miejsce-mamy wtedy możliwość użycia zwykłego telefonu do odbierania wywołania z przycisków bramofonu zainstalowanego np. przy furtce ogrodzeniowej.

Telekomunikacja (link) bardzo promuje usługę linii cyfrowej ISDN, którą warto rozważyć przy realizacji przyłącza telefonicznego, ponieważ pozwala przy takich samych kosztach abonamentu wykorzystać już technikę i możliwość technologii cyfrowej:

http://www.telekomunikacja.pl/dom/isdn/index.php

W przypadku większej ilość wykorzystywanych urządzeń i odbiorców może zaistnieć potrzeba zainstalowania centralki telefonicznej, która pozwoli np. na zminimalizowanie kosztów połączeń pomiędzy numerami wewnętrznymi (np.wiele pomieszczeń oddalonych od siebie)

Centrale telefoniczne dostępne na rynku są wykonane w wersji analogowej lub cyfrowej.

Centrala analogowa jest dużo tańszym rozwiązaniem, jednak nie oferuje nam wielu dodatkowych funkcji takich jak zarządzanie liniami, kontrola połączeń abonentów, przydział dostępu, konferencje, wydruki zestawień, analiza kosztów itp..

Natomiast centrala cyfrowa ma tylko tę wadę, że.... kosztuje więcej (niż analogowa) i aby korzystać w pełni z usług ISDN musimy podłączyć do niej telefony cyfrowe.

Producenci:

 
Kontakt Strona główna Wstecz