INSTALACJA ODGROMOWA

 

Wiele osób, które zdecydowały się na budową swoje
wymarzonego domu zastania się czy warto założyć instalację odgromową i czy jest ona naprawdę niezbędna inwestycja. Prawda jest taka, że przyroda jest nieobliczalna i to co tak pieczołowicie budowaliśmy w ułamku sekundy może zostać poważnie uszkodzone nie wspominając o całkowitym spaleniu budynku, który może spowodować pożar wywołany przez trafienie pioruna.


Nie warto również wychodzić z założenia, że piorun ,, strzela’’ tyko w najwyższy obiekt znajdujący się w pobliżu. Nie możemy czuć się bezpiecznie nawet gdy dom okalają wysokie drzewa lub w jego okolicy znajdują się wyższe budynki od naszego. Na burze po prostu nie ma mocnych- nikt nie jest wstanie przewidzieć, gdzie akurat uderzy piorun. NIE WARTO KUSIĆ LOSU.

Instalacja odgromowa ma proste zadanie- przyjmuje na siebie energię wyładowania atmosferycznego i bezpiecznie odprowadza ją do ziemi poprzez metalowy przewód. W przypadku, gdy nie posiadamy instalacji odgromowej, a w Nasz dom uderzy piorun możemy spodziewać się zniszczenia budynku oraz urządzeń podłączonych do prądu, a w skrajnych przypadkach pożaru.

Instalacje wykonywane przez naszą firmę są fachowo projektowane i poprawnie wykonywane z najwyższej jakości materiałów z miedzi i stali nierdzewnej. Wykonując instalacje odgromowe korzystamy z metody bez inwazyjnej ( nie dziurawimy pokryć dachowych), a cała instalację staramy się wykonać by nie oszpecić pokryć ceramicznych dachu. Nasze instalacje charakteryzują się skutecznością i estetyką, a przy okazji są mało widoczne. Na wykonywane przez nas produkty udzielamy gwarancji.

Mamy szerokie i długoletnie doświadczenie przy tego typu realizacjach potwierdzone wieloma wykonanymi projektami.
Zaspokoimy Państwa potrzeby w pełnym zakresie od porad poprzez zaprojektowanie, montaż instalacji i jej ewentualna konserwacje w późniejszym czasie.


System odgromowy najlepiej wykonać tuż po wybudowaniu budynku, gdy jeszcze wokół niego nie mamy wykonanych ścieżek i ,,terenów zielonych’’ – czyli całej infrastruktury ogrodowej.

 

Z czego składa się system odgromowy ?

PRZEWODY - są to linki wykonane ze stali ocynkowanej, miedzi lub stali nierdzewnej ułożone na dachu. Ich zadaniem jest przyjmowanie wyładowań atmosferycznych.

 

PRZEWODY ODPROWADZAJĄCE - łączą one zwody z przewodami uziemiającymi. Kładzie się je na zewnętrznych ścianach budynku.

 

PRZEWODY UZIEMIAJĄCE - łączą przewody odprowadzające z uziomami.

 

UZIOMY - są to metalowe elementy, które mieszczą się w gruncie.

 

Instalacja aktywna

 

Jest to alternatywna forma dla tradycyjnego systemu odgromowego. Posiada ona tzw. piorunochron aktywny ( maszt z ostrzem). Dzięki temu systemowi można przewidzieć uderzenie pioruna bo maszt przechwytuje wyładowania atmosferyczne. Montaż takiej instalacji jest zdecydowanie łatwiejszy niż w przypadku formy tradycyjnej, mniej również ,, rzuca się’’ w oczy.


Wycenę przeprowadzamy zawsze indywidualnie. Jest ona inna dla każdego budynku ze względu na jego uwarunkowania, przeznaczenie czy kubaturę. Kosztorysów nie szacujemy, do wyceny nie stosujemy żadnych taryfikatorów czy znanych tylko nam przeliczników. Zależy nam na przedstawieniu profesjonalnego kosztorysu. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i życzenia.

 

W przypadku wycen dużych obiektów od Inwestorów potrzebujemy:
- projektów, rysunków technicznych;
- opisów technicznych projektów;
- przeprowadzenia wizji lokalnej na obiektach.

 

Zapraszamy do indywidualnego kontaktu z Naszą firmą. Podczas wyceny chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania, udzielimy fachowej porady i dostosujemy rozwiązanie do Waszych potrzeb.