SYSTEMY DSO

 

Dźwiękowy system Ostrzegawczy – co to jest oraz do czego służy ?


Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze (DSO) są systemem przewodowego ostrzegania osób w różnego typu obiektach, gdzie występują duże skupiska ludzi.

 

Systemy DSO są wymagane (zgodnie z rozporządzeniem Ministra MSWiA) i musza być zamontowane w obiektach użyteczności publicznej, wysokich i wysokościowych budynkach handlowych lub wystawowych. Systemy DSO mają na celu szybkie przekazywanie informacji o różnego typu zagrożeniach (pożar, atak bombowy czy terrorystyczny ) oraz sprawne sterowanie ewakuacją osób.

 

Działanie takiego systemu polega na emitowaniu komunikatów głosowych oraz przekazywaniu informacji o sposobie postępowania w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowo systemy te mogą być używane do transmitowania muzyki, reklam czy informacji o promocjach co jest szczególnie przydatne w obiektach typu Centra Handlowe.

 

Zalety Dźwiękowych Systemów Ostrzegawczych


Jest to system zdecydowanie lepsze od tzw. sygnalizatorów akustycznych potocznie zwanych syrenami.

 

Najważniejsze cechy:
- brak możliwości wywołania paniki;
- możliwość przekazywania innych informacji prócz alarmu;
- możliwość szybkiego odwołania larmu;
- możliwość na bieżąco przekazywania sposobu ewakuacji w przypadku zagrożenia.

 

Dodatkowo wielu z Nas nie zwraca w dzisiejszych czasach uwagi na jakiekolwiek sygnały alarmowe, po prostu często je zwyczajnie ignorujemy ( wyjący alarm np. samochodu w ciągu dnia na nikim nie robi żadnego wrażenia)

 

 

Oferta


Systemy DSO wykonywane przez naszą firmę charakteryzują się niezawodnością. Działają nieprzerwalnie i skutecznie nawet podczas pożaru. Dzieje się tak za sprawą wysokiej jakości instalacji kablowej, która kładziemy podczas realizacji projektu. temperatury. Wpływ na to ma również fakt, iż korzystamy z najlepszych na rynku materiałów i sprzętu renomowanych firm.